CEVİZ EKİMİ

Tarlalarımızı arazilerimizi fidanlarımız aşı fidan haline gelmeden önce dinlendirilmiş tarlalarımızı hazırlayıp en iyi çöğür olacak iri tane cevizleri seçiyoruz. Cevizleri 1 hafta sonra çimlendirme yaptıktan sonra ceviz ekim makineleriyle ve deneyimli ekibimiz ile tane cevizleri tarla ile buluşturuyoruz ve serüven başlıyor. Ceviz başarı hikayesindeki ilk adım atılmış oluyor.

CEVİZ AŞILAMA

Tane cevizlerimiz aşı yapımına uygun hale gelmesi için tane ekimi yapılan cevizlerin çıkmasıyla birlikte iyi bir bakım ile sulama, gübreleme ve çapalama işlemleri tamamlandıktan sonra aşıya uygun hale gelen çöğürlerimiz artık aşıya hazırdır. Aşılama zamanı aşıda yine en iyi aşı ekibi ile birlikte göz aşı sistemi kullanılarak fidanlara aşı yapılır.

CEVİZ TOHUMU EKİMİ

Ceviz fidanı yetiştiriciliğinde ceviz tohumu seçimi en önemli faktörlerden biridir. Birde yılların verdiği deneyim ve bilgi ile sağlıklı dolgun içleri sağlam olgunlaşmış tohumlar seçiyoruz. Ceviz tohumlarımız daha kaliteli fidanlar yetiştirmek için bıraktığımız dinlendirilmiş gerekli bakımları yapılmış arazilerimize ekiyoruz. Ceviz başarı hikayesindeki ilk adımı atmış oluyor.

FİDAN EKİMİNDEN SONRA YAPILMASI GEREKENLER

İlk 3 yıl çok önemlidir. Kök gövde ve taçlanma açısından fidan ekimi yapıldıktan sonra Mart ayında göz taşı bordo bulamacı atılır. Bu işlem fidanı hastalıklara karşı korur ve don olaylarında gözlerin geç açmasını sağlar.
Granül gübrelerle desteklenir. Köklerin gelişimi için Mayıs ayında sulama başlar. Damlama sulamadan da gübreleme işleri devam eder yaprak düzenleyici hurik asitler potasyum, kalsiyum, nitrat içeren gübreler magnezyum fidan gelişimini destekler.
Eylül ayının başında son sulamada Çİnkolu gübre verilir . Kasım ayında tekrar hastalıklara ve soğuk havalar için göztaşı bordo bulamacı atılır.